Unikaj zarysowań na zderzaku

Czy zdarzyło Ci się kiedy, że wkładając walizkę lub jakiekolwiek inne przedmioty do bagażnika uderzyłeś przypadkowo w górną część zderzaka i spowodowałeś zarysowanie jego lakieru? Wbrew pozorom jest to sytuacja która zdarza się bardzo często. Istnieje jednak bardzo łatwy sposób na uniknięcie tego typu uszkodzeń, pozwalający zaoszczędzić nie tylko na usługach lakiernika, ale przede wszystkim niepotrzebnych nerwów i stresu. Doskonałym rozwiązaniem jest listwa ochronna zderzaka.

Czy listwy ochronne na zderzak są dostępne dla każdego samochodu?

Producenci zadbali aby rozwiązanie te było dostępne praktycznie dla wszystkich znanych marek i modeli. Nawet samochody nieco starsze można wyposażyć w to estetyczne i bardzo skuteczne zabezpieczenie. Firma zajmujące się produkcją tego typu listew bardzo szybko reagują na pojawienie się nowych modeli samochodów i listwy zabezpieczające pojawiają się od kilku tygodni do kilku miesięcy po prezentacji i premierze samochodu.

Jaki jest koszt listw zabezpieczających?

Najczęściej cena listwy waha się pomiędzy 100zł a 200zł. Dostępne są różne rodzaje – wykonane z tworzywa oraz stali. W stosunku do kosztów jakie trzeba ponosić za naprawy lakiernicze są to naprawdę niewielkie kwoty.

Jeśli często korzystasz z bagażnika to listwa ochronna zderzaka powinna być elementem obowiązkowym Twojego pojazdu.