Jak przewozić narty?

Sezon narciarski na dobre rozpocznie się za kilka tygodni i właśnie dlatego już teraz warto pomyśleć o tym w jaki sposób będziemy transportować nasze narty. Od razu na wstępie zaznaczę, że pomysł przewożenia nart wewnątrz samochodu jest fatalny – poza tym, że po zakończonej jeździe mogę one zwyczajnie ubrudzić wnętrze, to przede wszystkim w razie wypadku mogą stanowić ogromne zagrożenie dla pasażerów. W takim razie jakie rozwiązania warto zastosować?

Uchwyty na narty/snowboard

Podstawowym sposobem przewozu nart jest zastosowanie tradycyjnego uchwytu na narty. Jest to opcja ekonomiczna i bardzo praktyczna zarazem. Najczęściej jeden uchwyt pozwala na zamontowanie dwóch – trzech par nart lub dwóch desek snowboardowych. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ponieważ nie zabezpiecza w pełni sprzętu przed warunkami atmosferycznymi i ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Box dachowy

Bardzo często do przewozu sprzętu narciarskiego wykorzystywany jest box dachowy. Dzięki niemu narty są praktycznie w pełni zabezpieczone na czas transportu. Ponadto decydując się na zakup boxa będziemy mogli wykorzystywać go przy wielu innych okazjach.

W obu wyżej opisanych przypadkach konieczne będzie posiadanie bagażnika bazowego, jednak mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort to warto dokonać takiej inwestycji. To na którą opcję się zdecydujemy zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz posiadanego budżetu.