Spakuj się bez problemów

Sytuację kiedy pakując się na wakacje bagażnik mamy już zapełniony, a przed samochodem stoją jeszcze kolejne torby lub walizki zna chyba każdy posiadacz małego samochodu. Na szczęście problem ten można bardzo szybko rozwiązać. Wystarczy wybrać odpowiedni box dachowy.

Zalety boxa

Poza oczywistym zwiększeniem przestrzeni ładunkowej, box dachowy ma wiele innych zalet. Przede wszystkim jest bardzo bezpieczną opcją przewożenia ładunku. Po pierwsze – większość (o ile nie wszystkie) obecnie produkowanych boxów dachowy posiada zamek na klucz, który zabezpiecza przed kradzieżą podczas postoju. Bezpieczeństwo dotyczy również kwestii odporności na warunki atmosferyczne – wysokiej jakości boxy posiadają rozwiązania oraz uszczelnienia, które sprawiają, że możemy być pewni o stan naszych bagaży nawet podczas największej ulewy czy burzy. Dodatkowo nowoczesne boxy mają bardzo aerodynamiczną budowę, dzięki czemu opory które stawiają podczas jazdy są minimalne.

Zapraszamy do zapoznania się z boxami dachowymi w ofercie GPTuning.pl: kliknij.

Montaż boxa

Mimo iż wydaje się to oczywiste to naszym obowiązkiem jest zwrócenie uwagi na sposób montażu boxa dachowego. Niezbędne jest posiadanie „bazy” w postaci bagażnika dachowego lub poprzeczek (kiedy nasz samochód wyposażony jest w relingi). Obecnie na rynku zaczynają pojawiać się boxy montowane na platformy na hak lub jako forma rozbudowy platformy rowerowej.

Jeśli często podróżujesz lub masz niewielki samochód warto rozważyć zakup boxa dachowego. Pozwala on komfortowo podróżować, bez konieczności wkładania walizek i toreb do wnętrza pojazdu.