Jak zabezpieczać progi samochodowe?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że progi samochodowe są jednymi z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów pojazdu? Dotyczy to nie tylko dolnej zewnętrznej części, ale również miejsc która są osłonięte kiedy pojazd jest zamknięty. Ten fragment progów ulega uszkodzeniu najczęściej przez opierania butów podczas wsiadania i wysiadania. Piach i żwir który mamy na butach są bezlitosne dla powłoki lakierniczej, a obcasy damskich szpilek nie pozostawiają jej żadnych szans. Dodatkowo wilgoć lub sól którą wnosimy zimą na butach powodują, że nawet niewielkie, początkowo niewidoczne uszkodzenia mogą stać się poważnym ogniskiem rdzy, która będzie się szybko rozprzestrzeniała.

Ja zabezpieczać progi samochodowe?

Wszystkim wyżej opisanym negatywnym konsekwencjom można bardzo szybko zapobiec, nie ponosząc przy tym znacznych kosztów. Wystarczy zastosować nakładki ochronne na progi samochodowe (dostępne w sklepie GPTuning.pl – kliknij tutaj). Są bardzo proste w montażu, wyglądają estetycznie i przede wszystkim doskonale zabezpieczają progi samochodowe. Ich koszt jest znikomy w porównaniu z kosztami naprawy zniszczonych progów. Nawet kiedy nakładka progowa się wyeksploatuje to bez problemu zakupimy nową i znów będziemy się cieszyli doskonałym wyglądem naszego pojazdu.

Niezależnie czy masz nowy samochód, niedawno odebrany z salonu, czy może jeździsz swoim pojazdem już kilka lat – każdy moment jest dobry aby zainwestować w ochronę progów.